Pochvalte kytky, když kvetou, poděkujte stromům na procházce, že rostou,
těšte se ze zpěvů ptáků, že je můžete ještě slyšet..
je mnoho a mnoho krásy na Zemi a můžeme ji denně rozšiřovat svým přispěním.

Březen 2011

Mystéria

26. března 2011 v 20:24 | LoV. |  Mystéria
Popis Kategorie:
Abecední řazení výrazů.
Mysteriózní, tajemné, tajné, nepolapitelné, skryté, paranormální, éterické, nadosobní, mystické, okultní, nevyzpytatelné, záhadné; prostě jinak dosažitelné než jsem zvyklí a ne pro každého je darem či kletbou, když chce. To nestačí. Zde pracují jiné síly s člověkem a nebo ne. Někdy síly pracují skrz někoho, ačkoliv si to nepřeje. Jindy člověk zkouší nemožné a duchovním divům se nedostane, aby si je zakusil. Zvědavost se těm nahoře nelíbí. Víra ano. Jiný důvod je ten, že člověk na nízké rovině vývoje by si náhle uvolněnými energiemi ublížil a ještě hůř, co kdyby ublížil nám.. také pýcha by mu poporostla a to je cesta na opačnou stranu. Před tím jsme chráněni také v nekonečné Lásky božské.
Lidé ví, že mezi nebem a zemí jsou věci podivné. Od jakživo co člověk je, si toho všímá a leckdy nechápe.
Pochopení není první nutný stupínek, k poznávání. Na počátku je mít něco informací a rozhodnout se a věřit svému způsobu Víry.
Později to může každý korigovat, když vědění nedává nitru uspokojení, hledá dál, .. a dál až najde.
Kdo tluče, nalezne - Bible.
Vše co nám nyní dostává je přesně to, co potřebujeme a nepokukujme jinam, užijme si dnešní den s tím mnohým, čím jsme obdarováváni, a děkujme až se z nás kouří! To je příklad správné Modlitby. Také chvalopějme Zdroji naší existence, a to je další jiná Modlitba ze šuplíčku správných. Pak se radujme z toho, jak se nám dnes nedařilo, protože víme, že nám to přivede určitou jinou situaci, která by nemohla bez toho přijít.
Prohrané bitvy nejsou prohranou válkou!
Naopak, vedou nás k Vítězství, ale často si pod tím člověk představí pomíjivé hodnoty, tak k těm nás Bůh nesměruje, vede nás blíž a blíž k Sobě samému dík Jeho nekonečné trpělivosti. Nikdy nás nezatratí, nikdy neopustí - a my Jeho, jak často? ..

Briošky

2. března 2011 v 16:03 | LoV. |  Pokrmy
350 g polohrubé mouky, 1/8 l mléka, 60 g másla, 30 g cukru, 3 žloutky, 25 g droždí, sůl a ještě žloutek.
Droždí s lžičkou cukru, polovinou vlahého mléka a 50 g mouky necháme kvasit.
Zbylou mouku, sůl, cukr dáme na vál, do důlku vlijeme kvásek a mléko s rozkvedlanými žloutky . Touto tekutinou zaděláme těsto. Nakonec vpracujeme ještě velmi měkké máslo.

Po vykynutí těsta uděláme z něj váleček, ze kterého krájíme malé kousky tak 30 gramové. Vytvarujeme z nich hladký či pletený bochánek, dáme na pomazaný plech do řad, potřeme žloutkem a necháme zase kynout.
Poté zase natřeme žloutkem a necháme zaschnout.
Na hladké bochánky uděláme zářez ve tvaru kříže nahoře uprostřed. Nebo tvarujeme malé valečky, do kterých uděláme tři šikmé zářezy.
Pečeme asi 10 minut ve středně teplé troubě.

Podáváme jako přílohu např. k zeleninám.
Nebo je plníme. Po ochlazení je nejprve nařízneme, ale nedokrojíme a do řezu vkládáme libovolné saláty, pomazánky, upravené zeleniny, masa, směsi - atd. dle fantazie.