Pochvalte kytky, když kvetou, poděkujte stromům na procházce, že rostou,
těšte se ze zpěvů ptáků, že je můžete ještě slyšet..
je mnoho a mnoho krásy na Zemi a můžeme ji denně rozšiřovat svým přispěním.

Březen 2010

Uděláme si sami

31. března 2010 v 16:51 | LoV. |  Pokrmy
Obložené chlebíčky
Pokud si čas rozvrhneme dobře, vyjde nám i na upečení domácí veky a přílohového pečiva.

Veka na chlebíčky:
0,5 kg polohrubé mouky, 30 g droždí, sůl, 60 g másla, čtvrt litru mléka, 1 vejce.
Asi hrníček vlažného mléka použijeme na kvásek s droždím a lžičkou mouky /jestli pomalu vzchází, přidejte špetičku krystalového cukru/.

Na vále máme mouku promíchanou se soli a v dolíku uprostřed vzešlý kvásek. Od středu zaděláváme těsto a přidáváme vlahé mléko, nakonec i rozpuštěné máslo. Po vypracování máme tuhé těsto. Necháme kynout pokryté utěrkou.

Až vykyne, rozdělíme na 3 díly a vypracujeme veky - válce, položíme je na pomazaný (resp. i vysypaný) plech a necháme odpočívat a zpět dokynout.
Než vložíme plech s nimi do trouby, pomažeme je vejcem a pečeme ve středně vyhřáté troubě asi půl hodiny.

Řezy veky se hodí ke studeným pokrmům jako příloha anebo jako podklad pro obkládání chlebíčků. Chutnat vám budou i samotné!

(Když píšu máslo, myslím tím máslo. Kdyby se hodila Hera aj., bylo by to uvedeno!) Ošizené si nemusíte vyrábět, je k mání leckde a to ne levně, že..

Pár slovíček

31. března 2010 v 16:48 | LoV. |  Pokrmy
Minutky pro domácí i pro hosty, zpestření jídelníčku, změna, fantazie, inspirace - to je tak úvodem vše. Mnoho věcí lze koupit, občas si můžeme zaimprovizovat sami na podnět budoucích textů.

Příprava:
Jestli si koupíme vše hotové, můžeme hostům přivodit zklamání a domácím také. Všichni se stravují často mimo domov a restaurační stravu rádi vymění za domácí nápady. Podíváme se především na studenou kuchyni: chlebíčky, jednohubky a sousta, obložené mísy a talířky..
Porce budou dále plánovány pro 4 lidi, ale můžete to změnit sníst v pěti či ve třech..

Fotogalerie - Velikonoce

30. března 2010 v 22:36 | LoV. |  Fotogalerie
    Nové obrázky v Galerii:  zde
Aktualizováno 3.4.10.

Léčba pomocí magnetů

28. března 2010 v 19:14 | LoV. |  Léčba
Tato metoda je velmi jemná, necítíme nic, přesto intenzívní a účinná. Uvádí tělo do rovnováhy a tím ho vrací ke zdraví. Není to domněnka, je to metoda starodávná alternativa, i dnešními lékaři vyzkoušena, praktikována a má dobré výsledky (rehabilitace, lázně..).

Lidský mozek obsahuje magnetické receptory (19.-20.st. objeveny), mimo jiných již dávno známých.. Tedy se nedivme, že i naše Země má magnetické pole a že na sebe vzájemně působíme. Když jsou naše energetická pole rozházená, necítíme se v permanentním (stále stejném stejnorodém) poli Země fit.

Zemský magnetismus bez ustání působí na strukturu vodstev, bílkovin, sacharidů a tuků a.. Kdybychom pole eliminovali, člověk by zemřel krátce nato. Nastal by rozvrat velkých i malých přirozených cyklů nutných pro naši existencí, tedy chaos v rytmech biologických, zmatek se spánkem a bděním s následkem šílené únavy, bolestí hlavy.., nervová dráždivost, prostorová dezorientace; ale došlo by i k odvápnění kostí..

Tam kde je silnější magnetismus, je zlepšení zdraví zřejmé, je i dlouhověkost.
Jedním z doporučení hodných minerálů je magnetit. Máme li jej jako náramek, zejména po přestálé nemoci posiluje regenerační schopnost. Podporuje usínání a hluboký spánek, ulevuje od bolestní hlavy, zlepšuje imunitu, je prevencí před rakovinnými nádory, odstraňuje křeče, bolesti v kříži.
Když jej máme jako náhrdelník, odstraňuje bolesti šíje.

Více bádání po této metodě nechám na vás.
O magnetoterapii podrobně vychází články na Centrálním Webu: 10.U.

Léčím se sám

28. března 2010 v 19:02 | LoV. |  Léčba
Je tolik možností jak si pomoci, jak se pokusit navrátit k tomu, čemu říkám zdraví proto, že je mi to příjemné, že mne to nechává žít po mém, že mi tělo a psychika nečiní překážky v mým zálibách a radostech. Ale metod jež je k mání je velmi mnoho. Kterou si vybrat? Kam se vrtnout, kam jít, kde se ptát? Takové otázky se honí hlavou všem, kteří o Zdraví přichází. A pár lidí na to kašle a domnívá se, že se to samo spraví.. Nemoc nás vyzývá touto řečí něco v životě změnit. No jo, my ale změny nechceme. Čím pokročilejší věk, tím hůř se přijímají změny. Ale nechtít změny je přímo proti životu, Život je samá změna. Kdo zkostnatí, zkamení a už se nepohne..

Budou tady články jak o bylinách, tak lékařské a nebo zcela "ujeté", hodně alternativní, hodně esoterické atd. Od všeho něco, abychom si mohli vybrat, abychom se museli rozhodnout. Rozhodovat se musíme každou vteřinou a čím dál větší variabilita nás k tomu dnes nutí. Máme 3 eventuality. Jít jinak vpřed, trvat na svém a setrvávat, kašlat na vše a ignorovat.. jak se vydáte vy na vaši pouť za zdravím je jen vaše věc.

Nabídka je velká. Dostupnost většinou dosažitelná. Trocha námahy a vůle nutná.

Velikonoce

23. března 2010 v 1:07 | LoV. |  Fotogalerie
 Obrázek jako i nadále ve "Fotogalerie" složka samostatná vlevo v Menu anebo: Velikonoce

Zvyky

6. března 2010 v 16:11 | LoV. |  Pitliky mitliky
Pouštění lodiček v lavoru na vodě patří k tradicím u nás na Vánoce.

Rozpůlí se opatrně vlašský ořech, do prázdné skořápky se upevní malá svíčička. Pak se vloží na hladinu. Mnoho lodiček se na ni houpá.

Traduje se, že ta, která nejdéle svítí a nepotopí se, patří majiteli, který bude mít šťastný dlouhý život.
Ta skořápky, která se drží u kraje lavoru zvěstuje prý, že její majitel nevytáhne příliš paty z domu.
Lodička, která zamíří na střed patří prý člověku, jež se vydá na daleké cesty pryč z domova.
Nuž možná že ano, možná že ne.

Ale troška tajemství a snaha je poodkrýt, zjistit to příjemné, co člověka čeká v nedaleké budoucností byla vždy jeho touhou. Tak se snaží i v tyto duchovní svátky Vánoc, obdržet odpověď od Duchovního světa.. dostaneme ji?

Za rok se ohlédnete na malé hrátky se skořápky a budete sami vědět, zdali vám říkaly pravdu..

Domov - oáza

4. března 2010 v 19:55 | LoV. |  Pitliky mitliky


Pro někoho je úklid otravný rituál a nutnost, pro jiného je to otázkou přežití.

Malé zamyšlení.
Když utíráme prachovkou, víříme prach, výsledek se jeví čistší, - ale je. Tak je tomu i při jiných postupech.

Alergičtí lidé, jichž je velmi mnoho (každý pátý) jsou citliví na domácí prach, produkovaný ve velkém množství roztoči. Pro léčení alergiků je způsob úklidů rozhodující.

Používáme proto takový vysavač, který nevyhání prach, neuvolní pach, nepráší, dezinfikuje a dává voňavý vyfukovaný vzduch s obsahem aerosolů (eukalypt..). Taková kombinace metody a úklidových zařízení výrazně snižuje: kapénkovou infekci, ničí choroboplodné zárodky v místnostech, posiluje sliznice, uvolňuje ucpaný nos, tlumí kašel a uvolňuje dýchání. Pokud obsahuje i antivirový cineol, také ničí viry chřipky A i B, zabíjí stafylokoky..

Proto když uklízíme, myslíme i na to, zdali to je úklid ze zvyku, jen pro oči..
Anebo je dosažená čistota vskutku realitou a nám se v bytě zdravě žije. Nejde o puntičkářství, ale o zdravý rozum: co je úklidem a co je zbytečnou práci!
(..ani vysávače s vodním filtrem nepatří k neškodlivým..)