Pochvalte kytky, když kvetou, poděkujte stromům na procházce, že rostou,
těšte se ze zpěvů ptáků, že je můžete ještě slyšet..
je mnoho a mnoho krásy na Zemi a můžeme ji denně rozšiřovat svým přispěním.

Luna a zahrádkář

13. října 2009 v 20:27 | LoV. |  Pitliky mitliky
1279. mimi

Když jde Luna 4 živly, je dobré nyní na podzim si s ní srovnat krok!

Luna vstupuje do Střelce - a má příznivý vliv na vysazování popínavých rostlin a na ovocné dřeviny. Sklízíme úrodu, kterou uložíme na zimu a vydrží.

Potom přestupuje do Kozoroha - je-li v perihéliu (přízemí - blízko k Zemi) tak nepracujeme s půdou ani s rostlinami. Sklízíme úrodu. Vyséváme petržel a mrkev. Kořenovou zeleninu ukládáme do sklepů. Kompostujeme zbytky zahradních rostlin, nesmí však být nemocné či napadené škůdci.
To čiňte obdobně každý rok - nejen tento - platnost je trvalá zdejších rad.

Až pak přejde do Vodnáře - přeneste do skleníku choulostivější rostliny, balkónové truhlíky a zpoza oken. Odkvetlé trvalky na konci vegetace ji neořezáváme. Promyslíme si nyní, jak vystřídáme zeleninu na záhonech příští rok.

Nakonec vždy následuje nějaké vodní ZN, nyní Ryby - a to je vhodný den k hledání vody, studánek. Nyní neuskladňujeme zeleninu! Při event. úplňku nesázíme, jen přihnojujeme. Na zelenině záhony rozvážíme hnůj, kompost, případně zásadité látky..

Po vystřídání 4 živlů se vše opakuje v šedobílé na nejnižší základní úrovni a vy pokračujete obdobně s prácemi na zahrádce, v sadu atd.

Obdobná témata jdou na všech W: AbesuZ-u.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama