Pochvalte kytky, když kvetou, poděkujte stromům na procházce, že rostou,
těšte se ze zpěvů ptáků, že je můžete ještě slyšet..
je mnoho a mnoho krásy na Zemi a můžeme ji denně rozšiřovat svým přispěním.

Říjen 2009

Feng-Shui a spirála

20. října 2009 v 4:19 | LoV. |  Pitliky mitliky

Toto čínské učení je staré tisíce let. Ukazuje, jak člověk může nejlépe žít v souladu s přírodními silami. Umění feng-shui spočívá ve schopnosti řídit tok energie tak, aby z ní měl člověk co největší užitek. Ve feng-shui se odedávna používá mnoho symbolů a jedním ze základních je právě spirála, o které se později zjistilo, že odpovídá DNA - molekule, ze které se skládá lidský organismus.

Ručně vyrobená spirála ve tvaru DNA harmonizuje všechny buňky v těle. V prostoru, kde je umístěna podporuje pozitivní proudění energie čchi, harmonizuje prostředí, odstraňuje napětí, konflikty, hádky.

Můžete si ji někde sehnat, či se pustit kreativně do výroby sami..


Kontakt bosky se Zemí

14. října 2009 v 9:44 | LoV. |  Pitliky mitliky

Jestli nejsou ledviny v pořádku, pak nás na plosce nohy bolí jejich zóna. V tom případě je nejprve poléčíme a posílíme ledvinovým čajem a reflexní terapii. Tj. hlazením a mačkáním zóny.
Pak začneme v létě zrána v rose po 5 minut 3 x týdně chodit. Pokračujeme celý rok. Vlivem na zóny se zvolna ozdraví celé tělo. Po krátkém pobíhání a chození odstraníme hrubé nečistoty, navlékneme teplé ponožky a obujeme boty. Doma je sundáme, ponožka je ku podivu téměř suchá a noho čistá..

Metabolismus se vzpruží, emoce a starosti země uvolní, včetně elektrického náboje. Zvýší se imunita, chladné nohy začnou zase hřát.

Na chůzi naboso si chodidla brzy zvyknou a budou si o ni říkat. Je to nejlepší prevence k pevnému zdraví.

Je mylný program = naboso znamená nachladit se, zranit se, ne! To bychom se díky moudrosti Universa narodili v botách.. že?

Zpočátku se člověk i zraní, protože chodidla neměla možnost si zvyknout. Poranění se objeví ku podivu vždy v reflexní plošce, která nejvíce potřebuje stimulovat! Proto se nesmíte nechat odradit. Ranku ihned dezinfikujte vlastní moči, to je ochrana proti infekci a urychlí zhojení. Pak se zranění vyskytují méně a méně.
Nebojte se, každý začátek je obtížný, do času, pak to jde samo a ani nevíte, už se zouváte.. jak se těšíte na kontakt s přírodou.

Feng shui

14. října 2009 v 4:14 | LoV. |  Pitliky mitliky


Jak pochopit a zlepšit svůj život, zdraví, dosáhnout štěstí a prosperity, někdy jednoduchou změnou prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme.

Jestli se upínáme jen k "bezbolestným" metodám, které pro nás někdo udělá a sami se nepřidáme a neuděláme se svým životem nic, necháme vše tak jak běží, nemusí to stačit. Neviditelné energie pomáhají, ale praktické jednání to posílí. Proto je spojit ono i ono a žít zdravě, občas pročistit tělo bylinami, být dobré mysli, přejícné nátury a soucitného srdce..

Na toto téma běží semináře, které si snadno najdete v esoterických kontaktech..

Luna a zahrádkář

13. října 2009 v 20:27 | LoV. |  Pitliky mitliky
1279. mimi

Když jde Luna 4 živly, je dobré nyní na podzim si s ní srovnat krok!

Luna vstupuje do Střelce - a má příznivý vliv na vysazování popínavých rostlin a na ovocné dřeviny. Sklízíme úrodu, kterou uložíme na zimu a vydrží.

Potom přestupuje do Kozoroha - je-li v perihéliu (přízemí - blízko k Zemi) tak nepracujeme s půdou ani s rostlinami. Sklízíme úrodu. Vyséváme petržel a mrkev. Kořenovou zeleninu ukládáme do sklepů. Kompostujeme zbytky zahradních rostlin, nesmí však být nemocné či napadené škůdci.
To čiňte obdobně každý rok - nejen tento - platnost je trvalá zdejších rad.

Až pak přejde do Vodnáře - přeneste do skleníku choulostivější rostliny, balkónové truhlíky a zpoza oken. Odkvetlé trvalky na konci vegetace ji neořezáváme. Promyslíme si nyní, jak vystřídáme zeleninu na záhonech příští rok.

Nakonec vždy následuje nějaké vodní ZN, nyní Ryby - a to je vhodný den k hledání vody, studánek. Nyní neuskladňujeme zeleninu! Při event. úplňku nesázíme, jen přihnojujeme. Na zelenině záhony rozvážíme hnůj, kompost, případně zásadité látky..

Po vystřídání 4 živlů se vše opakuje v šedobílé na nejnižší základní úrovni a vy pokračujete obdobně s prácemi na zahrádce, v sadu atd.

Obdobná témata jdou na všech W: AbesuZ-u.

Opatrně se Štírem!

13. října 2009 v 15:51 | LoV. |  Pitliky mitliky
Velmi opatrně se mějte ve všech životních oblastech. Ve financích, v přístupu k lidem, k blízkým .. ale zejména k svému zdraví.

Vždycky když Luna prochází ZN Štír, dochází u již běžících onemocnění ku zhoršení.
Mohou vznikat právě nyní nemoci další, zejm. při uslabení těla i psychiky s Lunou ubývající.
Není vhodný čas pro zásadní rozhodnutí, pro změny. Pokračujte rutinně.

Zdravotně jde především o Sluneční ZN: Štír, Vodnář, Býk a Lev.

Co můžete tyto 2-3 dny pro sebe udělat?
- dodejte výživu a posilte pleť maskou: pár kapek propolisové tinktury kápněte do základního krému, který koupíte v lékárně a naneste jej na pleť. Obsahuje mnoho látek a vitamínu, kterými obohatí kůži.
- chraňte se před prochlazením.
- všímejte si podbřišek.
- při ženských potížích si dejte denně do třiceti kapek měsíčkové tinktury (z květů měsíčku lékařského) do čaje nebo vody a vypijte.
- neoslabujte ani vlasy střiháním, anebo mytím.

Slabé nehty

12. října 2009 v 23:56 | LoV. |  Pitliky mitliky

Můžete zesílit.

Vždy večer po nějaký čas jim dopřejte koupel v silnějším odvaru dubové kůry.

Po koupeli je ošetřete nějakým lanolínovým krémem. Přes den je občas potřete rozkrojenou půlkou citronu.

Pití pro krásu

12. října 2009 v 18:43 | LoV. |  Pitliky mitliky

Mateřídouška

11. října 2009 v 16:39 | LoV. |  Pitliky mitliky

Pomilování hodná bylinka našich předků. I básně o ni psali. A bylo proč.
Obsahuje éterické oleje uvolňující křeče a desinfikující.
Čaj je na žaludeční problémy, které zažehná. Také upraví střevní činnost při kolikách. Slabým plícím, bronchiálním záchvatům a dráždivým kašlům udělá tipec.

Lihové mazání:
se používalo na revma.
Do láhve naházejte 2 dg květů, přelijte je neutrálním alkoholem s pH 7 tak, až je nad květy a nechejte luhovat asi 10 dní v temnu a teple zavřené (alkohol těká).
A hotovo, můžete se mazat po všech kloubech a kostech. Po té se ale namažte krémem, aby se kompenzoval vysušující účinek lihu.

Jizvičky

11. října 2009 v 0:02 | LoV. |  Pitliky mitliky
Nepříjemné jizvičky, které vám vadí můžete poléčit.Zkuste toto:
Vezmete teplou ohřátou kysanou smetanu a potíráme si s ní jizvu. Po natření necháme zaschnout, neoplachujeme vůbec. Vydržte dlouho a denně i průběžně během dne. Asi po dvou měsících zmizí.
..

Žlučník

10. října 2009 v 15:25 | LoV. |  Pitliky mitliky
Je citlivější vždycky když Luna prochází Střelcem (resp. roste).


Viz články o cholesterolu dříve..

Opalování zdravě

9. října 2009 v 18:20 | LoV. |  Pitliky mitliky
Dříve než se začnete opalovat, daleko dříve začněte s přípravou zcela přirozenou.
Už na jaře pijte ráno občas sklenku mrkvové šťávy - ne z obchodu s příměsemi. Prosím vás, 100% údaje na šťávě jsou obchodní trik, vždyť by nevydržela ani jediný den bez dalších chemických příměsí atd. - myslete a přemýšlejte, co z napsaného může být "fakt" a co je fikce, neřku-li přímo lež (to vám říká absolvent VŠCHT).

Na beta-karoten se ze syrové mrkve ve vašich tělech promění a ten vás značně ochrání před dny, kdy se pak budete chtít slunit a nabrat bronz. I ten bronz bude hezký a bronzový.

Chudokrevnost

8. října 2009 v 8:55 | LoV. |  Pitliky mitliky
Nedostatek Fe má na ni vliv. Pijete rádi černou kávu? Tak nepijte tolik, spotřebovává ono železo.
Dochází k snížení inositolu a Ca. Dále káva umožní ukládání cholesterolu v cévách a tak se zvyšuje nebezpečí infarktu.
Ale můžete využít černou kávu léčivě!!
Po píchnutí od hmyzu vznikají otoky a podlitinky. Dejte si na ně obklad z černé kávy! Vyléčí je.

Nemáte žízeň?

7. října 2009 v 19:04 | LoV. |  Pitliky mitliky
1) Pijete? Tak to děláte dobře:
Lidé, kteří málo pijí, protože nemají chuť přijímat tekutiny, jsou více ohrožení ledvinovým pískem až kameny. No to je vážný stav, velmi. Nemusíte to tak daleko nechat dojít.

2) Podpora chuti k pití:
Uvařte si směs heřmánku a ostružinového listí. Tyto 2 litry se přinuťte během dne vypít. Časem se začne i u vás ozývat chuť pít.
Jestli se během několika dnů žízeň nedostavila, opakujte kůru zase a to tak dlouho (s přestávkami asi týden), až vaše tělo pozná a projeví potřebu napít se.

3) Záněty močových cest:
Uvařte si šípkový čaj - musíte drcené šípky skutečně několik minut vařit a pak okamžitě scedit. Popíjejte tento šálek po celý den průběžně. Opakujte asi týden. Je močopudný, léčí záněty močových cest.
.......

Ideální den je když Luna prochází Štírem a resp. ubývá. Začněte v tento den čistit a podporovat vylučovací cesty. Zbavíte se i písku.., jestli jste to už neprošvihli! Ale začít musíte někdy, tak i tak je ten pravý čas. Do toho. A dnes omezte léky apod.

Zahradník

6. října 2009 v 23:39 | LoV. |  Pitliky mitliky
Dle astrologických živlů může odborník správně ošetřovat svou zahrádku. Rostliny, čili květiny a stromy respektive keře.


Když Luna prochází některým ze tří Zemských Znamení ovlivňuje - K o ř e n. Podle ročního období ošetřujete podzemní části. Obracíme pudu, přihnojíme ji hnojem, plejeme, prohrabujeme a provzdušníme půdu..

Při Luně ve Vzduchu - jde o K v ě t. Přihnojíme půdu aby kvetl květ. Botanici mohou uměle přenášet pyl.. Nepodlévat, protože jinak bychom připravili půdu pro šíření škůdců.

S Lunou ve Vodních ZN - L i s t. Nyní konečně můžeme zalévat, hnojit na tvorbu listů..

U Luny v Ohnivých ZN - P l o d. Děláme to, co prospívá plodům..

Totéž použijte u péče pro pokojové rostlinky.

Lázně doma - koupele

5. října 2009 v 20:52 | LoV. |  Pitliky mitliky
Jsou dnes velmi snadno dostupné, máme vany, většina. Proto je sprchovací kout dobrý, ale ne v tomto případě.

Z lipového květu - podporuje pocení a je vhodná při léčení nachlazení.
Z heřmánku - s trochou chmele pomáhá při suché a popraskané pleti, zpevňuj a zklidňuje pokožku.
Teplá koupel - jen ve vodě, pomáhá uvolnit svaly a prokrvením se pak zvládnou i případné bolesti.
Ideální čas pro psané je, když Luna právě prochází Blíženci. Současně se vám uleví, zklidní nervy i psychiku. Zejména klid potřebují tato ZN: Blíženci, Panna, Ryby. Nic neřešte, počkejte až Luna Blížence opustí a s tím vás opustí roztěkanost a neklid a zmatečné jednání a tak podobně.

Měsíc postupuje Pannou a

4. října 2009 v 22:44 | LoV. |  Pitliky mitliky
Jestli špatně usínáte - dejte si koupel z lipového čaje před spaním.
Tučná jídla - dnes škodí.
Zlobí vás střeva - ani příliš syrové stravy neprospívá.
Ovoce nejezte po 17 hodině - žaludek ho pak všechno nestráví, zůstane tam a ráno budete mít bolení hlavy.

Posilte zažívání fenyklovým čajem a pečivem s kmínem.

Zlozvyky

2. října 2009 v 22:47 | LoV. |  Pitliky mitliky
Jestli už máte dost svých - svého zlozvyku a rozhodli jste se pevně, něco proti nim podniknout, existuji vnější podpůrné vlivy.Zjistěte si, kdy bude Luna na obloze procházet Vodnářem a současně bude Nov či právě začíná růst.
Zbavit se nějakého návyku je nyní příhodnější, než kdy jindy, začněte s tím.