Pochvalte kytky, když kvetou, poděkujte stromům na procházce, že rostou,
těšte se ze zpěvů ptáků, že je můžete ještě slyšet..
je mnoho a mnoho krásy na Zemi a můžeme ji denně rozšiřovat svým přispěním.

Zapeklité ráno .. 1.část rozbor

17. prosince 2008 v 13:42 | LoV. |  Takový sen
Příběh ve snu je psán v 1. osobě, takový podobný sen může zažít leckteré "já" - čtenář osobně. Vystupuje zde žena, dítě zjevné a druhé v myšlenkách, vozka s koňmi, ženy, lidé, děti, slepice. Odehrává se to na dlouhé cestě, která má několik etap, měnících se úplně a naráz ve všem. Období časové je ráno, "počátek" dne - vyměřeného času. Zde se kryje sen a skutečnost.

Světský výklad: má a bude mít dvě děti. Jedno bude na dosah po celý její život, druhé bude spřízněno v myšlenkách a skrz přístroje umožňující komunikaci, sdílení myšlenek.

Její život povede nahoru, dolu a později vyrovnaně jakoby po rovině. Bude mít několik svérázných a odlišných etap v jiných prostředích - stěhování.

Bude někam mířit, ale cíl světský se nekoná. Bude často cestovat hromadnými prostředky, do kapes bude mívat hluboko, ale nebude si toho nijak zvlášť vědoma.

Kolem sebe bude mívat rozmanité prostředí: louky, zahrady, pěšinky s křovinami, podchody, nástupiště. Hloučky lidí obou pohlaví a skupinky dětí.

Podstatnou myšlenkou, kterou má utkvělou v hlavě, je škola, ku které míří coby symbol vzdělávání. Ještě daleko před koncem cesty, k němuž sen nedošel, bude mít na mysli potřebu rozšiřování základních informací. To je někde vpředu, v budoucnosti.

Dočká se času, kdy lidé budou vyburcování k ochraně životního prostředí a zvířat. Kdy se budou dokonce divit těm, kteří o ekologii neusiluji.

Někde ve svých zákoutích, o nichž ani neví, které povykouknou v hovoru s jiným člověkem o rodině, bude nosit obraz někoho. Ačkoliv po své životní cestě se bude ubírat podle sebe, mezi ostatními.

Když bude potřebovat praktickou pomoc, najde se vždy někdo "cizí" kdo nabídne nezištnou pomoc jako samozřejmost a zmizí, bude to starší žena, které na srdci leží rodina a její členové. Když bude potřebovat najít cestu a nebloudit, neztratit se, objeví se Muž..

Ostatně není ve snu vůbec tak sama, po celou cestu šla ruku v ruce s nejbližší sobě bytosti. Vlastně nebyla a nebude sama.. Je tu také skrytě i celá základní jednotka rodiny: žena matka, muž kvalitní, dítě rušící pocit osamění - ale symbolizují mnohem víc.

Příště bude Mystický výklad symbolů uvedeného snu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama