Pochvalte kytky, když kvetou, poděkujte stromům na procházce, že rostou,
těšte se ze zpěvů ptáků, že je můžete ještě slyšet..
je mnoho a mnoho krásy na Zemi a můžeme ji denně rozšiřovat svým přispěním.

Spojme se vědomě s Nevědomím

3. listopadu 2008 v 13:22 | LoV. |  Takový sen

Pár snu uvedu. Některé s "překladem" řeči Ducha jak ji rozumíme v symbolech. A také na základě prožité nedávné minulosti, kdy obrazy snů se realizovaly a tak přišly potvrzeny životem a děním. Situace, události a cokoliv pozorovatelného v životě již vlastně před léty říkal ten který sen..


Psychologie i psychiatrie považuje jistě právem deníček či "nočníček" plný záznamů nočního života ve spánku za ozdravný.. Člověk se koncentruje při zápisu ještě jednou na to čím právě prošel a prožívá opakovaně a nyní více kontrolovaně průběh. Řeč vlastního nevědomí znovu vidí v obrazech a slyší zvuky, dokonce cítí člověk i pachy a doteky. Čím více to dělá, zapisuje si sny, tím více takový jedinec trénuje propojení nevědomí a vědomí. Pak se jeho vědomí stává zvolna širší a získává současně s tím mnohem větší pochopení pro jevy okolo sebe. Ty reálné z běžného života. Jeho vědomí dosahuje a dotýká se dimenze, kde je transpersonální část Božího svatého Vědomí a ono zasahuje i do "hlubin" negativních oblastí celokosmického Vědomí, jež má nesvatou kvalitu. Negativní není vždy "zlé". Čím širší je lidské individuální vědomí, tím více rozumí stromům, lidem, věcem ad. Tato proměna, to Něco, to jiné vnímání přichází k lidem zvolna a samo. Nelze říct sekundu, kdy to začalo, nemá to ostrou hranici. Pro výklad konkrétního snu, ale opravdu pro objasnění solidní, ne podle zábavného snáře a statistiky, je dobré si výše psané trénovat - léta. Tím lze tuto schopnost posílit a rozvíjet. Statistikou zde rozumíme pravděpodobnost, kdy se např. i s ohledem na přísloví traduje počet zkušenosti u jednotlivce jako měřítko pro všechny. Ale Duch hovoří ku každému jinak. Anebo také může být, že tentýž sen pro dva lidí má jiný výklad a to je správné. Žádná pravděpodobnost se zde nedá uplatnit.

Duch je duch a nemá zájem nás vést příliš přes materiální nadstandardní záležitosti. Slibovat bohatství a podobně. Obvykle nás naviguje k práci na povahových rysech, také k situacím - které přijdou, abychom je pak ustáli a zvládli. To je totiž bohatství, mít nato a učinit co je potřebné. Trvalé změny v povaze člověka se pak převedou do dalších! životů, to je evoluce každého z nás a dohromady je větší než součet schopností jednotlivců. Je dobře, když změny jsou ve smyslu Dobra, i když to aktuálně bolí. Zase se něco učit jinak, zase muset jit po sté něco řešit, vyřídit, vařit, uklízet, opakovat, říkat.. známe to všichni. Jako Lidstvo nás to sune mnohem dál a rychleji, než každého jedince. A to je zajímavé. Proto každý malý krůček každého člověka je v rámci celku velice znásoben.

Sen, kdy jakoby nic neděláme, je toho podstatnou hybnou pákou. Ta nás dosunula na hranici nového věku - nacházíme se na počátku Epochy Vodnáře. Již jsme v ní. Ekologie, silné samostatné individuality, uznalost k druhým, nezávislost, zralost, ochranářské a charitativní tendence.. Když spíme, tělo odpočívá a sílí. Když spíme, duch léčí naše tělo a reguluje k optimu to, co jsme přes den přehnali, dodává energii, vitalitu přímo ze Zdroje. Když spíme, jsme k Bohu nejblíže, ačkoliv naše vědomí to neví, je dobré na tom to, že lidský rozum nepřekáží a duše dohání náš vývoj za nás, bez nás - ve spánku, z nichž nám útržky snů ukazují kde všude jsme během té doby byli a co jsme dělali - ano, to už jsme dělali v duchu, bez ohledu, že v reálu to bylo, či bude anebo je.

Duch nám neříká to, co staré snáře píši spíše pro zábavu a pro malá lidská přání. Vize peněz říká, no budete bohatí.. těžko. Peníze se musí vydělat. Duch nám nabízí vždy dary a podněty věčné, ne dočasné. Vede nás do šanci, k věčným statkům, které nerezaví, zloděj je nekrade a neshnijí, jak praví Bible.

Možnost - zaznamenávejte si denně své sny a ani nebudete vědět kdy se to stalo, že jim začínáte rozumět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jose Jose | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 8:06 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Zase někdy mrknu

2 LoV. LoV. | E-mail | Web | 1. dubna 2012 v 11:39 | Reagovat

To mne těší. Tak přijďte!! LoV. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama