Pochvalte kytky, když kvetou, poděkujte stromům na procházce, že rostou,
těšte se ze zpěvů ptáků, že je můžete ještě slyšet..
je mnoho a mnoho krásy na Zemi a můžeme ji denně rozšiřovat svým přispěním.

Řeč Ducha k duchu

15. července 2008 v 20:09 | LoV. |  Takový sen
Pokud si sen pamatujeme, můžeme si po probuzení zkusit uvědomit, jak naplno jsme ještě před chvilkou žili. Vůbec jsme se nedomnívali, v době spánku, že o nic nejde.

Stává se, že někdy navazujeme a pokračujeme na minulý sen. Mezi pokračováními je někdy přestávka několik dnů, ale může být i více roků. Říkáme, že se sen se nám vrací.

Ano duchovní řeč nebyla pochopena a problém v současnosti z našeho života nebyl odstraněn. Proto jsme znovu a znovu stavěni do stejného dění. Nekonečný Kosmos má nekonečně času a také tolik trpělivosti s lidmi. Jednou porozumíme každému svému "spánkovému" jazyku. Symbolické řeči snu.

Po dobu spánku a jeho prostřednictvím, kdy je doléhaní vnějších vlivů na smyslové orgány omezeno na minimum, se tam v kdysi dobře nám známých končinách a časech, dostáváme dle denních i starých vzpomínek do reálných situací snových, které jsou zhmotnělé v jemnohmotném podání duchovní roviny a můžeme je prožívat a to i vícekrát během jediné noci. Nyní si vzpomeňte, když jste na něco vzpomínali, pokračovalo to i v době "nevědomí", v čase spaní. Minulost v tomto bytí je velmi blízka se spojit s Minulostí z minulých vlastních existencí. Vzpomínky jsou mostem, před usínáním, dostat se do příslušných vrstev nevědomí, kde mají kořeny, kde začaly obdobné zážitky už v minulých životech, tak podobné dnešním. Máme je tentokrát řešit jinak, pak ustanou.

Můžeme se ve snu podívat na své šaty do zrcadla, hovoříme s lidmi, dotýkáme se jejich těl, utíkáme, někteří létají.. žijeme. Pak si vybavíte po probuzení, že jste se dívala na jinou tvář, než máte nyní, a současně jste věděla, že jste to Vy. Pamatujete si i barvu a vzory na šatech, např. svatební hosty a jídlo na stolech.. Potkáváte své lásky, protějšky minulé i dnešní zapadané šedí dnů. Vesmír nedovolí zapomenout, rozplynout se, ztratit ničemu, co nebylo dokončeno, zneutralizováno. Láska má velký citový náboj a ze života do života emoce přechází s duchem do dalších těl. Pak ve snu se prožitek daný duchem a zapsaný na duši vrací. Čím silnější emocionální náboj je připojený k zážitkům, tím je přes "hranice" věků propojen s námi. Proto je dobré odejít z tohoto světa vyrovnaný, prost přání a zklamání, smířený. Tím si chystáme lepší další. Tím čistější a bělejší je "nepopsaný" list papíru - i tak popsaný, s nimž se dítě narodí do světa lidí znovu.
Létání - tento pohyb je nám vlastní a je řízen jen přáním a vůli. Jak hodně se blížíme obrazu božímu, tak hodně se myšlenka plní a zhmotní. Souvisí u duchovní úrovni rozvoje jednotlivce a je dobře, že člověk má tento potenciál dlouho nedostupný. Jen pomysleme, kdyby řekl a stalo se. Aby řekl, musí předcházet ono, pomyslet. Lidé dosud nemyslí pozitivně a přejícně. Nastala by hrůza.

Ale ve snu, blíž k duchovnějším kvalitám v jiné astrální obvykle dimenzi se něco již děje. Stačí chtít se vznášet, naklonit, skočit mnoho metrů, přes kopce a doliny, všechno lze a ještě prodloužit o kus skokový let.. Kdo zažil, ví o čem píšu. Nádhera. Zemská tíže tam není a její okovy také ne. Není tam Zem, že? Vládnou tam jiné zákonitosti. Naprostá beztíže tam však ještě také není. Většina lidí se v duchovním těle řízeném centrálou tohoto těla - duši dostává do Astrálu.
Pilní zduchovnělí žáci mystiky i do Mentální oblasti ještě blíže k Bohu, Centru vyzařování života. V mentální dimenzi je to zase trochu, tedy dost jiné. Tam se můžete vznášet právě jako myšlenka, bez omezení, pohybovat se pouhým zachtěním mezi planetami duchovními, podobnými zčásti našemu kosmu, klidně je oblétnout a jen tak svým tělem. Anebo se skrýt do stínu Urana a pozorovat rej jiných hvězd v duchovním provedení.

Návrat do reality je pak opravdu nepovzbudivý a tvrdý. Konec létání, zde musíme stát pevně na zemi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama