Pochvalte kytky, když kvetou, poděkujte stromům na procházce, že rostou,
těšte se ze zpěvů ptáků, že je můžete ještě slyšet..
je mnoho a mnoho krásy na Zemi a můžeme ji denně rozšiřovat svým přispěním.

..časoprostor bez času a prostoru..

22. července 2008 v 13:31 | LoV. |  Takový sen
 


.. čas a prostor bez času a bez prostoru ..

Jak už řečeno, sníme. Pak jsme přeneseni vědomím do jiného jemnějšího těla, pro pozemské smysly neregistrovatelného. Ale existujícího a v něm máme prožitky v jemu odpovídající dimenzi. Vědomí Pozemské je v onen čas mimo, je nedostupné. U výjimečných lidí, což většinou nejsme, jsou obě vědomí na určité množství % propojená, až na 100.

Protože v duchovní oblasti, a to čím je kvalitativně vyšší tím více, zaniká časoprostor, nevíme jak dlouho jsme tam pobyli. Minuta zde, pozorovaná bdícím člověkem u našeho lůžka, se dá prožít jako roky tam. A rok hlubokého bezvědomí zde, připadá dotyčnému i jako malá chvilka, zatímco nám zde mohly uplynout měsíce - roky. Vše se prolíná, prostory, časy, místa, lidé, zaměstnání. Jsme vtrženi tam, kde se můžeme i za současného života nyní něco dozvědět.

Mimo tyto běžné a více mystické vědomější sny jsou sny, které dávají prorocké vhledy do událostí, které ještě nenastaly v minulých inkarnacích, ani v tomto životě. Přicházejí spíš jako pokyn k pomoci pro druhé lidi skrze ty, kteří si snové symboly umí vyložit a kteří Duchu věří a kteří jsou empatičtí a ochotní být nápomocni. Informace dostávají lidé zcela nesobečtí, soucítící s jinými bytostmi - různými. Jinak by zpráva daná materialistovi anebo neochotnému byla ztracená, zmařená, zbytečná. A to proto, neboť by se ji nezabýval. Považoval by ji jen za sen! Za náhodu, za možnost, za hloupost, za něco s čím se stejně nedá nic dělat, za to co by jej mohlo ztrapnit, kdyby to projevil atd.. Takový člověk se neoddá Duchu a nemůže být Boží nástroj. Slyší jen to své, upřednostní jen vůli svou - nikoliv ono biblické: Staniž se vůle Tvá.

Sny někdy, velmi ojediněle, mohou přinášet i dobrou vizi. To je odměna. Zde nejde o ohrožení na zemi života. A znalost pozitiv či přicházejícího Dobra není proto z hlediska Vyššího nutná. Je darem.

V malé chvíli mezi probuzením a naprostým přijitím k sobě - k dennímu vědomí - je fáze, ve které již nespíme, ale můžeme po nějaký čas nechat ještě sen chtěně běžet asi tak, jako film a dovědět se ještě o kousek dál, co tam bude. A koupat se v jeho přítomnosti, je-li nám milejší, než vstávání z postele - jde o sekundy.

Jsou také chvíle, kdy hrůzné snové prožitky nás vytrhnou k naprosto rychle čerstvému plnému dennímu vědomí i z nejhlubšího spánku, do nějž jsme upadli po velké únavě. Tělesný pot, koktání, vytřeštěné oči, křik nebo pláč v tu chvíli, náš vlastní, dokládá jen a nezvratně to, že prožitek snu je neméně závažný než denní vědomé bytí.

Tedy, kdy žijeme?

V umělém spánku se lépe hojí tělo i duše, nyní víme i proč. Spánek je čas, kdy je člověk blíž zdroji životní energie. Kdy se ji vědomě nebrání. Ta prochází jeho osobní duši a ozařuje duch a tělo. V noci má prioritu nad vědomím, proto věta: spánek léčí, platí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama