Pochvalte kytky, když kvetou, poděkujte stromům na procházce, že rostou,
těšte se ze zpěvů ptáků, že je můžete ještě slyšet..
je mnoho a mnoho krásy na Zemi a můžeme ji denně rozšiřovat svým přispěním.

Takový nějaký sen

23. června 2008 v 4:33 | LoV. |  Takový sen
Takový sen


Co je sen? Je velmi zvláštním stavem. Každý den se svobodně rozhodujeme, vzdát se dočasně života a jdeme si na pár hodin "umřít" světu!

Ve dne jsme obrácení vnímat více to, co se odehrává okolo nás. Jsme tím zcela pohlceni. Tuto pozornost si přednostně vynucuje pozemský život. A je to nutné. Vědomí, skrze které k nám přichází více méně silně vlivy a podněty z vně, je jako moře, jehož vlny se valí a pění a bárka-člověk musí dát svou pozornost tomuto dění z mnoha důvodů.

Ať už jsme vzhůru ve dne anebo v noci, říkáme tomuto vědomí, které nutně k interaktivnímu životu na Zemi potřebujeme, denní.

Náš periodický způsob existence střídá čas odpočinku, kdy si nejsme vědomi pozemské existence, kdyby kolem hromy padaly. Okamžikem uložení se k odpočinku, k spánku, toto vědomí ztrácí svou výlučnou denní prioritu a někam zdánlivě jakoby mizí.

Ne nikdy nemizí. Jsme součástí Vědomí, něčeho nehmatatelného, zvláštního média, které je věčné a nikdy nezaniká. Vždy bylo a bude a je.

..... "Jsem kterýž Jsem".... /Bible/ - platí-li tento výrok vždy, nemá Počátku, ani Konce! Boží slovo platí jako axiom. My je nejsme schopni dokázat ani vyloučit. Víra zde je nezbytná a dává Naději jít životem vždy přese vše dobré a hlavně horší dál a vpřed a dál ....

V této větě je obsažen i jiný hluboký smysl Tvořitele, který sám je věčný a vše z něj vycházející je proto věčné. Jak jinak!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste si jist kdy sníte a kdy bdíte?

Ano vždy. 30.4% (7)
Ne nikdy. 13% (3)
To neřeším. 21.7% (5)
Někdy. 34.8% (8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama