Pochvalte kytky, když kvetou, poděkujte stromům na procházce, že rostou,
těšte se ze zpěvů ptáků, že je můžete ještě slyšet..
je mnoho a mnoho krásy na Zemi a můžeme ji denně rozšiřovat svým přispěním.

Léta odchází.. zkušenosti přichází

14. června 2008 v 19:54 | LoV. |  Esoterika

Léta přináší zkušenosti

*) Poznámka:
Kdysi před léty po přečtení této fantastické kvalitní knihy, zůstaly ve mně některé dojmy, o které se nyní dělím. Nejde o opisování textů, ale o vysvětlení některých úvah a pojmů, tak úplně každému ne běžných. Je to monolog nad některými jejími prognózami, které se plní a budou plnit.. to člověk pochopí, jak léta jdou.. některá stěžejní místa však musím krátce a volně, věrně jen obsahem uvést pro ty, kteří knihu nečetli apod..


Kritické množství - koincidence, které utvářejí náš život

Tajemství začíná
Bezejmenný hrdina stejnojmenného románu se náhodou setká se starou přítelkyni, když neví co se svým životem dále. Od ní se dozví o Rukopisu, který vysvětluje smysl lidské existence. V noci se mu zdá sen o povaze koincidencí, které se týkají setkání s někým, kdo má pro něj důležitou informaci. Nato odlétá pryč tam (do Peru).

První poznání
Rukopis je nalezen v Celestinských zříceninách, odtud název.
Někdy pociťujeme neklid, stísněnost, nebo pocit, že něco postrádáme. Pak nás překvapí událost, která s hledáním souvisí. Záhada Vesmíru, který nás sune vpřed, jakmile jsme bdělí a hledáme. A reagujeme!

Co je koincidence?
Pochopení koincidencí je základem Poznání, které nám ukazuje, že vesmír reaguje na naše vědomí a očekávání - vytváří "náhodné" příležitosti. Setkáváme se tak s tajemstvími života, která je mimo sféru našich logických zkušeností a uvědomujeme si jejich realitu, pokud si ji dokážeme uvědomit.
Jakmile se naučíme klást správné otázky a udržet je ve vědomí v očekávání na odpověď, pak pochopíme, že koincidence je reakcí na archetypní pohyb v hlubinách naši duše.

Podle Junga:
ve chvíli běžící koincidence dochází ke změně rovnováhy psychické energie v nevědomí a vědomí. Část energie z podvědomí se uvolní a to nás vzruší:

Přiklad:
..právě jsem ti chtěl telefonovat a ty vcházíš..

Cvičení:
Jak rafinovaná je naše nevědomá mysl, můžete poznávat sami. Pohrajte si s tzv. každodenními "náhodami". Vraťte se k nim a vzpomeňte si, co předcházelo a co následovalo.

Vzpomínejte:
Když jste se s někým domluvili, že něco proberete. Pak přišel někdo další, nebo právě u sousedního stolu, anebo v TV, anebo na přednášce jste se dověděli správnou odpověď. Vy A a domluvený jedinec B jste oba spustili běh dění, na které pro vás Vesmír zareagoval v odpověď a "dohodil" vám dvěma potřebnou odpověď jakýmkoliv na Zemi možným způsobem, jež zvolil Vesmír sám. Vaše přání po odpovědí však muselo být hodně intenzívní!

....................................................................................................... C - příčiny a následky
. . . . . . . +
A -cesta příčiny a následku . . . =
+
B - příčiny a následky . . . . =
A + B = C
A a B se domluví a kauzálně - logicky se sejdou k projednání záležitosti. Ale C jim nevědomky volá, že má něco o tématu, aniž ví, že se o něj zajímají - akauzálně (nelogicky) synchronizmus.
V daný čas zcela nepochopitelně se nějak do toho vmísí přesně to potřebné = Synchronismus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama