Pochvalte kytky, když kvetou, poděkujte stromům na procházce, že rostou,
těšte se ze zpěvů ptáků, že je můžete ještě slyšet..
je mnoho a mnoho krásy na Zemi a můžeme ji denně rozšiřovat svým přispěním.

Barvy a harmonie

7. května 2008 v 4:11 | LoV. |  Esoterika
Náš svět je plný barev a jsem rádi. Líbí se nám takový, barevný. Působí na naše vnímání, kreativitu, estetiku, ale obecně na celý život. Nejvíce ovlivní naše city, cítění.

Další oblast, která náš život míní vést je rozum. Cit a rozum bývají často v rozporu. Logika, jedna ze schopností rozumu a bohužel její vyvyšování z mnoha jeho dovedností, nás klame. Je mnoho jevů, které do logiky nemůžeme zařadit, ale zkušenosti den za dnem nám je dávají před oči. Např. už svítání..
Barvu rozlišuje podle toho jak na nás působí, jak se nám líbí, jaké cítění evokuje.
Rozum i u výběru barev zkouší manipulovat člověka a naviguje ho ve směru soudobých trendů a vnucuje obecnou dobovou módu. A ta se nemusí krýt s tím, co se mi líbí, které barvy miluji, upřednostňuji.
Silný jedinec se řídí svým citem, nikoliv obecnými směry.
Barvy jsou vlastně vlnění, které naše oko dokáže přijímat a do mozku zprostředkovat jako rozlišitelný vjem, v určitém rozsahu jeho kmitočtů.

Základní barvy pro smyslové vnímání jsou: červená, žlutá a modrá. Jejich mícháním vlnění dochází k vzniku jiných odstínů, tedy vidění ostatních barev.
Složené jsou: Oranžová (červená + žlutá ve stejném poměru).
Zelená (modrá a žlutá).
Fialová (červená a modrá).
Další přídavkem černé, nebo bílé dojde k méně výrazným, anebo k pastelovým odstínům. Je mnoho fíglů, jak zkrásnit barvy o lesk aj. To už je jiná otázka.
Není v tom žádný zázrak, takto je naše čidlo, čili oko, uzpůsobeno. Jeden z 5 smyslů, kterými se orientujeme v pozemském životě. Mimo určitý rozsah vlnový dále pak nastupuje vnímání např. uchem, jako slyšení vlnění!.. A dále máme čití, vnímání doteku vln, které se nám zdají chladné, teplé, aj., tedy je hmatáme..
- pokračování příště -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Žijete jen tzv. realitou? A co to je.. ?

ano
ne
nerozumím otázce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama